Czy Ty oszczędzasz już wodę?

Woda, którą pijemy

Aż 150 litrów wody dziennie zużywa przeciętny Polak. Ponad 98% z tego trafia bezpośrednio do kanalizacji (zmywanie, pranie, spłukiwanie toalety). Do picia wykorzystujemy zaledwie 2-3 litry dziennie 🫗

Przypominamy, że dorosły człowiek powinien pić ok 2,5 litra wody (litr na 30 kg ciała). To ważne, jaką wodę będzie pił. Woda butelkowana, nie jest najlepszym ani najtańszym rozwiązaniem.

Istnieje wiele sposobów na to, żeby oszczędzać wodę. Oto kilka z nich, zobaczcie:

  • szybki prysznic zamiast kąpieli
  • ponowne wykorzystanie wody
  • woda nie kapie, nie leje się w trakcie mycia zębów
  • odpowiednie urządzenia: bateria, perlator, słuchawka prysznicowa, regulowana spłuczka

Skontaktuj się z nami. Nasi eksperci dokonają analizy Twojej wody i doradzą, z czego możesz skorzystać, aby oczyszczać i oszczędzać wodę, a przy okazji pieniądze. Dodatkowo pomożemy Twoim najbliższym w dostępie do zdrowej, czystej wody do codziennego użytku.

Pamiętajmy, że każdy człowiek, aż w 70% składa się z wody. Pozostałe 30% ściśle współtworzy cały organizm i jest także uzależnione od stopnia nawodnienia.

Dziecko potrzebuje 500 szklanek czystej wody, aby urosnąć 2 cm. Dorosły człowiek powinien wypijać 2,5 l czystej wody dziennie. Co 20 dni nasz organizm wymienia całą wodę znajdującą się w komórkach.

Roczne zużycie wody

3%

branże usługowe

12%

gospodarstwa domowe

18%

górnictwo i przemysł

28%

energia elektryczna

40%

rolnictwo

Dowiedz się, jak możesz oszczędzać wodę w swoim gospodarstwie domowym i zamów wizytę naszego eksperta, podczas której zobaczysz i dowiesz się o możliwościach oczyszczania wody.

Twoja zgoda jest nam potrzebna, abyśmy mogli odpowiedzieć na Twoje zapytanie. Nie wysyłamy spamu ani nie udostępniamy nikomu nieodpowiedzialnemu Twoich danych. Naszą Politykę prywatności znajdziesz tutaj.